SPECTACOLE ÎN CONCURS ŞI ÎN AFARA CONCURSULUI
LUNI 11 IUNIE TEATRUL FOARTE MIC
Ora 18:00 Trupa ORHIDEEA GARDENS 5113 „La Lilieci” de Marin Sorescu Ora 20:00 Trupa JOKERS „Visul unei nopţi de vară”
de William Shakespeare
MARTI 12 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
Ora 18:00
Trupa ARLECHINO
„Nişte olteni”
(adaptare după „La Lilieci” de Marin Sorescu)
Ora 20:00
TEATRUL PENTRU PUŢINI
„Infanta” de Saviana Stănescu
CASA ACTORILOR
Ora 17:00
Trupa studio Mariana Pakiss
Atelier „Ceremonia artei vestimentare. Buzunarul in toate ipostazele”
Spectacol: „ Michele” de Evgheni Gromik
MIERCURI 13 IUNIE TEATRUL FOARTE MIC
Ora 18:00 TEATRU ACUM „Locuri calde” de Alex Vlad, Raluca Ghervan si Razvan Marinescu Ora 20:00 TEATRUL DE CAFEA „Nishte_doamne” (adaptare dupa „Cine ajunge sus la fix” de Dumitru Solomon)
CASA DE LICITATII GOLDART
Ora 19:00 Trupa Numarul 9 “Caragiale nr. 9”
JOI 14 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
Ora 18:00
Teatrul independent UNTEATRU
„Trei femei înalte” de Edward Albee
Ora 20:00
TEATRUL IN CULISE
„Ultima haltă în Paradis” de Valentin Nicolau
CASA RUDOLF STEINER
Ora 20:00
Trupa LOGOS
“Insula Sclavilor”
CEAINĂRIA BOHEMIA TEA HOUSE
Ora 18:00
Trupa studio Mariana Pakiss
„Mica prinţesă”
CASA ACTORILOR
ora 20:30
Teatrul ACUM
“Actorul” de Aldo Nicolaj
VINERI 15 IUNIE TEATRUL FOARTE MIC
18:00 One Woman Show “Iesiţi din casă dacă vă pasă!” de Irina Drăgănescu 20:00 TEATRUL S’BAROC „Noaptea americană” de Armen Zurabov
CEAINĂRIA BOHEMIA TEA HOUSE
20:00 Teatrul de Magie Producător: Adrian Teaşcă
CLANDESTINO CAFE
20:30
Trupa NOUA
“Auditia” de Kenneth Robbins
CEAINARIA CINCI
20:30
ONE WOMAN SHOW – Cosmina Lirca
SAMBATA 16 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
18:00
TEATRUL INDEPENDENŢILOR PROFESIONIŞTI
„Proştii sub clar de lună” de Teodor Mazilu
20:00
UNATC
„Arta” de Yasmina Reza
CEAINĂRIA BOHEMIA TEA HOUSE
16:00
Trupa studio Mariana Pakiss
„Ştefan Odobleja”
17:00
Trupa studio Mariana Pachis
„Importanţa decorului în mesajul piesei
18,oo
TOMBOLA organizata de teatredebuzunar.ro
(participarea este pe baza invitatiilor care contin taloane de tombola)
DUMINICA 17 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
18:00 Trupa ELEMENTALII „Puck” (autor colectiv) 20:00 Trupa LOGOS „Peer Gynt” de Henrik Ibsen
ALIVE SUMMER GARDEN
20:30 Trupa OBLIGO Spectacol de improvizaţie
“Teatrul Foarte Mic
Ora 21:00
GALA LAUREATILOR”
SPECTACOLE PENTRU COPII
LUNI 11 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGĂ”
12:00 Trupa studio Mariana Pakiss „NISIA”(de Roman Popa) şi „Ursitul cărţii” Text şi regie: Mariana Pachis.
MARTI 12 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGĂ”
10:30
Trupa LOGOS
„Hans cel de fier”
MIERCURI 13 IUNIE Biblioteca pentru copii „ION CREANGĂ”
10:30 Trupa LOGOS „Hans cel de fier”
JOI 14 IUNIE
Centrul Cultural „OCTAVIAN GOGA”
10:30
Trupa HAPCIU
„Şoricelul Hapciu”
VINERI 15 IUNIE Biblioteca pentru copii „VASILE ALECSANDRI”
10:30 Trupa FURNICUŢA „Povestea norilor”
Biblioteca pentru copii „ION CREANGĂ”
12:30
Trupa studio Mariana Pakiss
“Bubico” de I.L. Caragiale
15:00
Trupa studio Mariana Pakiss
„Ştefan Odobleja”
SAMBATA 16 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGĂ”
12:00 Teatrul de păpuşi LICURICI “Divertisment muzical”